















Wave Men's Lightweight Bodywarmer
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SOL'S WAVE MEN, Men's Lightweight Bodywarmer, Lining: 100% Polyamide, Padding: 100% Polyester Polyamide 380T, 2 Pockets With A Fancy Zip That Matches The Lining, High Collar, Close-Fitting Cut, Tone-On-Tone Bias Finishing At Bottom. About Sizes Matching, Please Refer To The Size Chart In The Product Documentation Section.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 0 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Black, Black, Black, Black, Black, Metal Grey, Metal Grey, Metal Grey, Metal Grey, Metal Grey, Metal Grey, Neon Lime, Neon Lime, Neon Lime, Neon Lime, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy |
| Country of origin | Cambodia |
| Material composition | — |
| Weight | 0.293 kg |
| Packed Weight | 4.5 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 4 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .6 m / .41 m / .25 m |
| Carton Inner Quantity | 1 |
Choose options
















Wave Men's Lightweight Bodywarmer
Sale price£30.14





