

















Waterman Hémisphère Ballpoint Pen
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 10
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
A pure, simple, timeless line. Hémisphère – both highly practical and discreet – slides, unnoticed, into a pocket, bag or diary. A design that combines natural, seductive elegance with true magnetism. Delivered with a Waterman gift box. Exclusive design. Blue Ink
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 13.6 cm / — / — |
|---|---|
| Colour(s) | Silver, Gold |
| Country of origin | FRANCE |
| Material composition | Stainless Steel |
| Weight | 25 g |
| Packed Weight | 6 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 25 |
Choose options


















Waterman Hémisphère Ballpoint Pen
Sale price£96.60





