























Victory Men's T-Shirt
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SOL'S VICTORY, men's v-neck t-shirt, 100% semi-combed ringspun cotton jersey 150g, reinforcing tape on neck, short sleeves, 2 rib thicknesses at collar, tubular, (1) ash : 98 % cotton / 2 % viscose, (2) grey melange : 85 % cotton / 15 % viscose. About sizes matching, please refer to the size chart in the product documentation section.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 0 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Ash, Ash, Ash, Ash, Ash, Ash, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Red, Red, Red, Red, Red, Red, White, White, White, White, White, White |
| Country of origin | Bangladesh |
| Material composition | Cotton |
| Weight | 0.14 kg |
| Packed Weight | 14.9 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .54 m / .38 m / .32 m |
| Carton Inner Quantity | 10 |
Choose options
























Victory Men's T-Shirt
Sale price£4.52





