















Thor Bamboo Lid Water Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-walled stainless steel bottle with screw-on lid. The lid features a bamboo top, as well as a handle for easy carrying. Volume capacity is 550 ml. Presented in an Avenue gift box.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 18.8 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Sandstone, Hale Blue, Forest green, Silver, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | Stainless Steel, Bamboo |
| Weight | 165 g |
| Packed Weight | 6 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 24 |
Choose options
















Thor Bamboo Lid Water Bottle
Sale price£9.84





