





Sublimation Slim Hip Flask
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Slim hip flask in recycled stainless steel (90% recycled stainless and 10% stainless steel) with sublimation layer. Single wall. Capacity: 180 ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 12 cm / 9 cm / 2 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled Stainless Steel |
| Weight | 0.12 kg |
| Packed Weight | 13 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .5 m / .3 m / .3 m |
| Carton Inner Quantity | 50 |
Choose options






Sublimation Slim Hip Flask
Sale price£7.64





