







Absorbent Sports Towel
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Sports towel, high water absorbency. 55% polyamide and 45% microfiber.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 30 cm / 80 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Royal Blue, Lime, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | PET-PA |
| Weight | 0.039 kg |
| Packed Weight | 10.74 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 4 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .45 m / .35 m / .38 m |
Choose options








Absorbent Sports Towel
Sale price£1.92





