





























Spectrum 6-Can Recycled Non-Woven Cooler
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 100
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Made from durable and tear resistant non-woven RPET, the 6-can Spectrum recycled cooler bag is suitable for up to 6 cans, and features an easy to carry webbing handle. Volume capacity: 4 litres.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 20 cm / 13 cm / 16 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Red, Royal blue, Navy, Green, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | GRS certified recycled polyester |
| Weight | 39 g |
| Packed Weight | 5 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 120 |
Choose options






























Spectrum 6-Can Recycled Non-Woven Cooler
Sale price£1.74





