



Shopping Bag in Polycotton
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Polycotton (70% cotton and 30% polyester) shopping bag with long handles. 130 gr/m².
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 42 cm / 38 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Beige |
| Country of origin | India |
| Material composition | PET-Cotton |
| Weight | 0.07 kg |
| Packed Weight | 18.25 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .45 m / .4 m / .38 m |
Choose options




Shopping Bag in Polycotton
Sale price£1.10





