







Recycled Plastic Light Up Charging Cable and Pad
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SCX.design C40 5-in-1 rPET light-up logo charging cable and 10W charging pad. 5-in-1 recycled PET light-up logo charging cable and 10W bamboo charging pad. Features 3 connectors (type C, micro USB, iPhone) and a dual USB connector for universal use. Delivered in a TPU pouch with a kraft paper card. Cable length: 1 metre. Includes 3 year warranty.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 100 cm / — / 1.4 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Wood |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled PET Plastic, Bamboo |
| Weight | 50 g |
| Packed Weight | 9 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 100 |
Choose options








Recycled Plastic Light Up Charging Cable and Pad
Sale price£33.90





