






















Flannel Fleece Blanket Wrapped in Ribbon
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
280 gr/m² RPET flannel fleece blanket wrapped in ribbon and printable card.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 120 cm / 150 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Blue, Beige, Stone Grey, Black, Chocolate, Earth |
| Country of origin | China |
| Material composition | RPET |
| Weight | 0.57 kg |
| Packed Weight | 12.54 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 4 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .6 m / .38 m / .43 m |
Choose options























Flannel Fleece Blanket Wrapped in Ribbon
Sale price£16.88





