











Two Tier Lunch Box with Bamboo Lid
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
PP two-tier lunch box with removable divider and 3 cutlery utensils with attachable polyester band with bamboo lid. The lid has a phone stand functionality. Capacity: 400 ml (2x). Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 18 cm / 10 cm / 9.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, White, French Navy, Beige, Petrol |
| Country of origin | China |
| Material composition | PP |
| Weight | 0.467 kg |
| Packed Weight | 15 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .54 m / .38 m / .31 m |
Choose options












Two Tier Lunch Box with Bamboo Lid
Sale price£7.68





