


















Corn Lunch Box with Bamboo Lid
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
100% PLA corn lunch box with bamboo lid and RPET elastic band closure. Capacity : 1000 ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 19 cm / 12 cm / 6.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, White, Beige, Petrol |
| Country of origin | China |
| Material composition | PLA |
| Weight | 0.4 kg |
| Packed Weight | 9 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .52 m / .215 m / .42 m |
Choose options



















Corn Lunch Box with Bamboo Lid
Sale price£10.88





