











Pix 330ml Ceramic Colour Pop Mug
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
This classic design ceramic mug has a special coating for sublimation. Mug has coloured inner with matching colour handle. Dishwasher safe in accordance with EN12875-1 (at least 125 washing cycles) for all decoration methods. Volume capacity is 330ml. Presented in a white carton box.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 9.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Blue, Red |
| Country of origin | China |
| Material composition | Ceramic |
| Weight | 340 g |
| Packed Weight | 14 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 36 |
Choose options












Pix 330ml Ceramic Colour Pop Mug
Sale price£4.48





