























































Passion Women's Polo Shirt
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SOL'S PASSION, women's polo shirt, 100% combed ringspun cotton piqué 170, rib collar and cuffs, reinforcing tape on neck, short sleeves, fitted cut, tone on tone 4 button placket, straight hem with side slits, cut and sewn, spare button on the inside seam, (1) grey melange : 85 % cotton / 15 % viscose. About sizes matching, please refer to the size chart in the product documentation section.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 0 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Apple Green, Apple Green, Apple Green, Apple Green, Apple Green, Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Atoll Blue, Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Burgundy, Burgundy, Burgundy, Burgundy, Burgundy, Black, Black, Black, Black, Black, Chocolate, Chocolate, Chocolate, Chocolate, Chocolate, Fuchsia, Fuchsia, Fuchsia, Fuchsia, Fuchsia, Gold, Gold, Gold, Gold, Gold, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Pink, Pink, Pink, Pink, Pink, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Red, Red, Red, Red, Red, Sand, Sand, Sand, Sand, Sand, Sky Blue Pique, Sky Blue Pique, Sky Blue Pique, Sky Blue Pique, Sky Blue Pique, White, White, White, White, White |
| Country of origin | Bangladesh |
| Material composition | Cotton |
| Weight | 0.134 kg |
| Packed Weight | 7.8 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .45 m / .32 m / .27 m |
| Carton Inner Quantity | 5 |
Choose options
























































Passion Women's Polo Shirt
Sale price£7.98





