

























Orin A5 Upcycled Fabric Notebook
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
A5 size notebook with cover made of RPET fabric. Features 96 sheets 70 g/m² recycled paper with lined layout, a pen loop and ribbon marker. Packed in a cardboard sleeve.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 21.5 cm / 14.5 cm / — |
|---|---|
| Colour(s) | Heather grey |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled Plastic, Recycled paper |
| Weight | 260 g |
| Packed Weight | 13 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 40 |
Choose options


























Orin A5 Upcycled Fabric Notebook
Sale price£8.82





