








































Sheet of 10 Wristbands
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
One sheet of 10 event wristbands. DuPont ™ Tyvek® 19mm wide. Including unique numbering on each wristband.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 24.5 cm / 1.9 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Red, White, Yellow, Green, Orange, Turquoise, Royal Blue, Fuchsia, Silver, Violet, Gold |
| Country of origin | Netherlands |
| Material composition | PE |
| Weight | 0.005 kg |
| Packed Weight | 11 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 1 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .55 m / .21 m / .17 m |
| Carton Inner Quantity | 100 |
Choose options









































Sheet of 10 Wristbands
Sale price£0.54





