











New Supreme Kid's Sweatshirt
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SOL'S NEW SUPREME, kids' sweatshirt, 50% ringspun cotton - 50% polyester brushed fleece 280, reinforcing tape on neck, elastane rib cuffs, collar and hem, set in sleeves, cut and sewn, (1) grey melange : 50 % cotton / 50 % polyester. About sizes matching, please refer to the size chart in the product documentation section.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 0 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Black, Black, Black, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Navy, Navy |
| Country of origin | Pakistan |
| Material composition | Cotton |
| Weight | 0.219 kg |
| Packed Weight | 8.248 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .59 m / .39 m / .28 m |
| Carton Inner Quantity | 5 |
Choose options












New Supreme Kid's Sweatshirt
Sale price£9.00





