


































Nash Bamboo Ballpoint Pen
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 100
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Ballpoint pen with click action mechanism, with a barrel made of bamboo, accented by a chrome clip and ABS plastic trims. Bamboo material colour may vary. Blue Ink
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 14 cm / — / — |
|---|---|
| Colour(s) | Natural, Silver, Black, Royal blue, Red, White |
| Country of origin | China |
| Material composition | FSC certified bamboo, ABS Plastic |
| Weight | 98 g |
| Packed Weight | 12 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 1000 |
Choose options



































Nash Bamboo Ballpoint Pen
Sale price£0.82





