






































Monarch Men's Round Neck Long Sleeve T-Shirt
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SOL'S MONARCH, Men's Round Neck Long Sleeve T-Shirt, 100% Semi-Combed Ringspun Cotton Jersey 150, Reinforcing Tape On Neck, Round Elastane Rib Collar, Ribless Cuffs, Tubular. About Sizes Matching, Please Refer To The Size Chart In The Product Documentation Section.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 0 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Aqua, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Deep Black, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Dark Grey, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Grey Melange, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Kelly Green, Khaki, Khaki, Khaki, Khaki, Khaki, Khaki, Khaki, Khaki, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Navy, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Orange, Oxblood, Oxblood, Oxblood, Oxblood, Oxblood, Oxblood, Oxblood, Oxblood, Red, Red, Red, Red, Red, Red, Red, Red, Ultramarine, Ultramarine, Ultramarine, Ultramarine, Ultramarine, Ultramarine, Ultramarine, Ultramarine, White, White, White, White, White, White, White, White, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue |
| Country of origin | Bangladesh |
| Material composition | Cotton |
| Weight | 0.184 kg |
| Packed Weight | 10.4 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .56 m / .37 m / .24 m |
| Carton Inner Quantity | 5 |
Choose options







































Monarch Men's Round Neck Long Sleeve T-Shirt
Sale price£6.30





