



Silicone Grip Oven Glove
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Right-handed oven mitten with silicone grip and diamond pattern on the other side. Glove opening is 14 cm.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 30 cm / 18.8 cm / 1.7 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black Shiny, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | Cotton |
| Weight | 81 g |
| Packed Weight | 9 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 100 |
Choose options




Silicone Grip Oven Glove
Sale price£3.14





