







Set of 2 Double-Wall Glass Cups and Bamboo Coasters
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
A set of 2 double-wall thermal glasses with bamboo coaster. The bamboo comes from sustainable, environmentally, and socially responsible sources. Thanks to the double borosilicate glass, the temperature of the drink is retained for a long time. Volume capacity is 250 ml. Coaster size: 10 x 10 x 1 cm.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 12 cm / — / 9 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent, Natural |
| Country of origin | China |
| Material composition | Borosilicate glass, Bamboo |
| Weight | 340 g |
| Packed Weight | 6 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 12 |
Choose options








Set of 2 Double-Wall Glass Cups and Bamboo Coasters
Sale price£19.80





