






Bamboo Magnetic Cheese Board and Tools Set
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Cheese set made of bamboo with a cheese board (30 x 20.2 x 7.6 cm), 2 cheese knives (12.5 x 2.5 cm and 12.5 x 2.7 cm), and a cheese fork (13.5 x 2.4 cm). On the side of the cheese board there is a magnetic strip to attach the cheese tools, allowing you to serve cheese in style. The bamboo used is sourced and produced following sustainable standards.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 30 cm / 20.2 cm / 7.6 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Natural |
| Country of origin | China |
| Material composition | Bamboo, Stainless Steel |
| Weight | 730 g |
| Packed Weight | 10 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 10 |
Choose options







Bamboo Magnetic Cheese Board and Tools Set
Sale price£28.60





