









Lunch Box and Insulated Bottle Gift Set
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
2 piece lunch gift set, including double wall vacuum insulating bottle in recycled stainless steel (90% recycled stainless steel and 10% stainless steel) and PP lunch box with bamboo lid and RPET elastic band. Leak-free. Capacity 500ml and 900ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 22 cm / 23 cm / 7 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, White |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled Stainless Steel |
| Weight | 0.745 kg |
| Packed Weight | 8.45 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .49 m / .275 m / .41 m |
Choose options










Lunch Box and Insulated Bottle Gift Set
Sale price£19.98





