












Lunch Box with 4 Side Clasp Closure
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Recycled stainless steel lunch box with PP lid and 4 side clasp closure. Capacity: 850 ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 19 cm / 14 cm / 6 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent Grey |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled Stainless Steel |
| Weight | 0.27 kg |
| Packed Weight | 6.4 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .425 m / .365 m / .32 m |
Choose options













Lunch Box with 4 Side Clasp Closure
Sale price£9.10





