
































Lucia Recycled Plastic Ballpoint Pen
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 100
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Ballpoint pen with the barrel, clip, and tip made from recycled plastic. Ink colour: Black. Writing length: 3000 metres. Nib size: 1.00 mm. Made in Germany.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 14.5 cm / — / — |
|---|---|
| Colour(s) | White, Blue, Forest green, Black |
| Country of origin | GERMANY |
| Material composition | Recycled Plastic |
| Weight | 9.4 g |
| Packed Weight | 10 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 1000 |
Choose options

































Lucia Recycled Plastic Ballpoint Pen
Sale price£0.94





