






Loure Wood Barrel Ballpoint Pen
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Twist ballpoint pen with a wooden-look barrel, made out of brass with chrome plating, delivered in a Luxe gift box. Ballpoint pen size: 14.1 cm, 1.2 cm, weight: 26 gr, writing length: 1500 m. Black Ink
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 14.1 cm / — / — |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Dark brown |
| Country of origin | China |
| Material composition | Metal, Wood |
| Weight | 26 g |
| Packed Weight | 14 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 200 |
Choose options







Loure Wood Barrel Ballpoint Pen
Sale price£14.16





