























Double Layered Beanie
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
The Level beanie is made from a 1x1 rib knit of acrylic, and its double-layered design provides extra insulation for those chilly days. The branded loop label adds a touch of sophistication. Whether you're hitting the slopes or strolling in the city, stay cozy and fashionable with the Level beanie.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / 19 cm / 26 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Royal blue, Navy, Storm grey |
| Country of origin | China |
| Material composition | 1x1 Rib knit of 100% Acrylic |
| Weight | 59 g |
| Packed Weight | 12 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 180 |
Choose options
























Double Layered Beanie
Sale price£4.88





