

































































HydroFlex Frosted Clear Squeezy Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-walled sport bottle with a screw-fix pull-up lid. Made from flexible MDPE plastic, this squeezy bottle is perfect for sporting environments. Volume capacity is 500 ml. Made in the UK. BPA-free. EN12875-1 compliant and dishwasher safe.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 18.3 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Frosted Clear, Yellow, Red, Orange, Purple, Pink, Aqua blue, Blue, Green, Lime, Black |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
| Material composition | MDPE Plastic, PP Plastic |
| Weight | 63 g |
| Packed Weight | 5.4 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 75 |
Choose options


































































HydroFlex Frosted Clear Squeezy Bottle
Sale price£3.08





