























1L Flip Lid Sports Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-wall sport bottle with ergonomic design made from recyclable PET material. Features a spill-proof lid with flip top. Volume capacity is 1 litre. Made in the UK. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 22.1 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Yellow, Red, Orange, Aqua, Blue, Green, Black |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
| Material composition | PET Plastic, PP Plastic |
| Weight | 84 g |
| Packed Weight | 5.3 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 50 |
Choose options
























1L Flip Lid Sports Bottle
Sale price£5.94





