
































































H2O Tritan Screw Cap Water Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-wall water bottle with ergonomic design. Bottle is made from durable, BPA-free Tritan™ material. Features a secure screw-cap lid. Volume capacity is 650 ml. Mix and match colours to create your perfect bottle. Made in Europe. Packed in a recycled PE plastic bag. EN12875-1 compliant and dishwasher safe.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 20.6 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Charcoal, White, Black, Red, Blue, Transparent clear, Grey |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
| Material composition | Eastman Tritan™ |
| Weight | 105 g |
| Packed Weight | 6.3 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 60 |
Choose options

































































H2O Tritan Screw Cap Water Bottle
Sale price£5.88





