




Glass Lunch Box with Cork Lid
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
High borosilicate glass lunch box with cork lid and silicone band. Capacity: 830 ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 19 cm / 14 cm / 6 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent |
| Country of origin | China |
| Material composition | Glass High Borosilicate |
| Weight | 0.733 kg |
| Packed Weight | 12 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .5 m / .23 m / .45 m |
Choose options





Glass Lunch Box with Cork Lid
Sale price£9.92





