






Glass Lunch Box with Bamboo Lid
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Lunch box in borosilicate glass with 3 compartments, bamboo lid and silicone band. Capacity: 800 ml. Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 20 cm / 14.5 cm / 6 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent |
| Country of origin | China |
| Material composition | Glass |
| Weight | 0.887 kg |
| Packed Weight | 14.3 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .785 m / .22 m / .24 m |
Choose options







Glass Lunch Box with Bamboo Lid
Sale price£14.04





