






Foldable Raincoat in Pouch
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Foldable plastic poncho with attached hood, packed in a transparent polybag.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 127 cm / 100 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent, Blue, Red |
| Country of origin | China |
| Material composition | PE |
| Weight | 0.036 kg |
| Packed Weight | 10.26 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 3 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .42 m / .32 m / .25 m |
| Carton Inner Quantity | 1 |
Choose options







Foldable Raincoat in Pouch
Sale price£0.60





