

























Eliza Long Handled Cotton Drawstring Bag
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Multi-functional 240 g/m² cotton bag with long handles and drawstring which can be carried as tote or backpack. Large main compartment with drawstring closure. Features two dropdown handles length of 31 cm. Capacity: 1.5 L, resistance up to 5 kg weight. 6 litre
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 38 cm / — / 42 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Natural, Black, Royal blue, Navy, Red |
| Country of origin | INDIA |
| Material composition | Cotton, 240 g/m2 |
| Weight | 130 g |
| Packed Weight | 15 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 100 |
Choose options


























Eliza Long Handled Cotton Drawstring Bag
Sale price£5.40





