








Desk Mate A6 Spiral Pocket Notebook
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 250
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Desk-Mate® spiral A6 notebook. Includes 50 blank sheets of 80g/m2 paper, a glossy card front cover (250 g/m2) and a 450 micron transparent polypropylene cover. Black or white wire. You can customise the pages of this versatile notebook with any design - so whether you want lined paper, squares or dots - anything is possible!
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 14.8 cm / 10.5 cm / 0.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Black |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
| Material composition | Paper, 80 g/m2, PP Plastic, Cardboard, 280 g/m2 |
| Weight | 69 g |
| Packed Weight | 23 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 260 |
Choose options









Desk Mate A6 Spiral Pocket Notebook
Sale price£2.58





