










Desk Mate A5 Wire Bound Notebook
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 250
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Desk-Mate® A5 spiral notebook. Includes 50 sheets blank paper (80 g/m2) and front cover (450 g/m2). The cover is tear- and waterproof. Black or white colour wire. You can customise the pages of this versatile notebook with any design - so whether you want lined paper, squares or dots - anything is possible!
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 21 cm / 14.8 cm / 0.6 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Black |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
| Material composition | Paper, 80 g/m2, SYNAPS paper |
| Weight | 150 g |
| Packed Weight | 23 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 120 |
Choose options











Desk Mate A5 Wire Bound Notebook
Sale price£3.78





