











Cove Shatter Resistant Water Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-walled water bottle in durable material with screw-on lid. Shatter, stain, and odour resistant. Features a stainless steel lid and bottom. BPA free. Volume capacity is 685 ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 25.3 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent clear, Transparent royal blue |
| Country of origin | China |
| Material composition | SK Plastic, Stainless Steel |
| Weight | 105 g |
| Packed Weight | 5 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 36 |
Choose options












Cove Shatter Resistant Water Bottle
Sale price£6.38





