






Cork Yoga Mat
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Yoga exercise mat made of cork and TPE material presented with paper wrap with instructions. Thickness 0,4cm. Including a cotton exercise rope/strap holder. Cork is a natural material, due to its structural nature and surface porosity the final print result per item may have deviations.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 183 cm / 61 cm / 0.4 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Beige |
| Country of origin | China |
| Material composition | Cork |
| Weight | 0.888 kg |
| Packed Weight | 9.8 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 3 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .59 m / .25 m / .63 m |
Choose options







Cork Yoga Mat
Sale price£28.14





