







Cooling Towel in PET Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Cooling towel made of 100% polyester fiber in PET bottle. 300 ml capacity.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 6.5 cm / 16.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Royal Blue, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | PET |
| Weight | 0.088 kg |
| Packed Weight | 10.2 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 4 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .72 m / .36 m / .36 m |
Choose options








Cooling Towel in PET Bottle
Sale price£3.20





