


Cooler Bag in Polyester
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Cooler bag for 6 1,5l bottles in 210 polyester. With non woven white trimmings. 80gr/m². Isolation material: aluminium foil. Capacity 12,5L.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 26 cm / 17 cm / 32 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White |
| Country of origin | China |
| Material composition | PET-PU |
| Weight | 0.061 kg |
| Packed Weight | 3.8 kg |
| Minimum Order | 30 |
| Number of print positions | 4 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .42 m / .35 m / .4 m |
Choose options



Cooler Bag in Polyester
Sale price£4.12





