



Washed Canvas Cooler Bag with Strap
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Cooler bag with 2 compartments in washed canvas with cotton strap. 320 gr/m². Insulation: 15C PEVA with 6mm PE foam.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 30 cm / 20 cm / 24.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Beige |
| Country of origin | China |
| Material composition | Cotton |
| Weight | 0.346 kg |
| Packed Weight | 11.3 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 3 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .7 m / .45 m / .46 m |
Choose options




Washed Canvas Cooler Bag with Strap
Sale price£15.48





