




















Conrad Sweatshirt
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
SOL'S CONRAD, Sweatshirt With 1/4 Zip High Collar 80% Cotton - 20% Grs Certified Recycled Polyester Set-In Sleeves,Cut And Sewn,1X1 Ribbed Cuffs And Bottom,1/4 Zip High Collar,Tone-On-Tone Injected Plastic Zip With Tone-On-Tone Metal Zip Puller,Jersey Half Moon And Neck Tape Inside Collar (1) Grey Melange : 73 % Cotton / 20 % Recycled Polyester / 7 % Viscose. About sizes matching, please refer to the size chart in the product documentation section.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 0 cm / 0 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Black, Black, Black, Black, Black, Black, Black, Bottle Green, Bottle Green, Bottle Green, Bottle Green, Bottle Green, Bottle Green, Bottle Green, Bottle Green, Bright Red, Bright Red, Bright Red, Bright Red, Bright Red, Bright Red, Bright Red, Bright Red, French Navy, French Navy, French Navy, French Navy, French Navy, French Navy, French Navy, French Navy, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Grey Melange 2, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, Royal Blue, French Navy, Grey Melange 2, Black, Bright Red, Royal Blue, Bottle Green |
| Country of origin | Bangladesh |
| Material composition | — |
| Weight | 0.408 kg |
| Packed Weight | 12.3 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .57 m / .4 m / .35 m |
| Carton Inner Quantity | 5 |
Choose options





















Conrad Sweatshirt
Sale price£20.18





