






























Bodhi 500ml Water Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-walled water bottle in durable material with screw-on lid. Shatter, stain, and odour resistant. Lid features a strap for easy carrying. BPA free. Volume capacity is 500 ml.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 19.8 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Transparent clear, Transparent orange, Transparent light blue, Transparent royal blue, Transparent black |
| Country of origin | China |
| Material composition | SK Plastic, Stainless Steel |
| Weight | 81 g |
| Packed Weight | 4 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 36 |
Choose options































Bodhi 500ml Water Bottle
Sale price£3.80





