















































Bodhi 500ml Glass Water Bottle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Single-walled glass bottle with screw-on lid. The lid features a strap for easy carrying, as well as a neoprene sleeve. Recommended for cold beverages. Do not freeze, do not microwave. Volume capacity is 500 ml. Presented in a gift box.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 22.1 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Red, Orange, Purple, Light blue, Blue, Lime green, Grey, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | Glass, Neoprene, Stainless Steel |
| Weight | 265 g |
| Packed Weight | 12 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 36 |
Choose options
















































Bodhi 500ml Glass Water Bottle
Sale price£2.72





