



























Beatriz Recycled Brass Ballpoint Pen
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Ballpoint pen with a coloured spray coating. The button and tip are made of brass, the barrel is made of recycled brass, and the clip is made of iron. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm. Delivered in a gift box.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 14 cm / — / — |
|---|---|
| Colour(s) | Gold, Copper, Blue |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled brass |
| Weight | 25 g |
| Packed Weight | 12 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 200 |
Choose options




























Beatriz Recycled Brass Ballpoint Pen
Sale price£6.64





