



















Aztec Ceramic Mug
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Drinking coffee from a beautifully designed mug always tastes better. So why not choose the Aztec ceramic mug? The glossy exterior provides enough space for adding a logo or message, and the colour accent on the interior makes the 340 ml mug stand out even more. The Aztec mug (including print) is dishwasher safe according to EN12875-1 for at least 125 washes.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 8.4 cm |
|---|---|
| Colour(s) | White, Black, Royal blue, Red, Orange |
| Country of origin | China |
| Material composition | Ceramic |
| Weight | 310 g |
| Packed Weight | 9 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 24 |
Choose options




















Aztec Ceramic Mug
Sale price£4.76





