



Artemaa 6-Piece Colouring Pencil Set
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 250
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Colouring set with 6 pencils made of poplar wood. Delivered with a manual in a kraft paper box. Pencil size: 87 x 7 mm. Warning! Not suitable for children under three years. Small parts. Choking hazard.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 8.7 cm / — / — |
|---|---|
| Colour(s) | Natural |
| Country of origin | China |
| Material composition | Wood |
| Weight | 31 g |
| Packed Weight | 9 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 480 |
Choose options




Artemaa 6-Piece Colouring Pencil Set
Sale price£0.30





