























Alina Auto Open Recycled Polyester Umbrella
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Automatic opening umbrella with a recycled PET pongee polyester canopy. Sturdy metal shaft, a high quality frame with fibreglass ribs offering flexibility in windy conditions. Together with the wooden handle, tips, and the recycled PET pongee polyester canopy it offers a more sustainable choice. Available in a wide variety of contemporary colours with an large decoration area on each of the panels.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | — / — / 85 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Navy |
| Country of origin | China |
| Material composition | Recycled PET pongee polyester |
| Weight | 390 g |
| Packed Weight | 13 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 24 |
Choose options
























Alina Auto Open Recycled Polyester Umbrella
Sale price£13.52





