























Ada Raincoat
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 50
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
The Ada raincoat – where style meets functionality in rainy weather. Made with a PVC outer for waterproof protection, keeping you dry and comfortable. The buttons and cord are colour-matched to the PVC outer for a seamless and stylish look. The one-size-fits-all Ada rain jacket is your perfect companion for rainy days, offering both practical and fashionable flair wherever you go.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 92 cm / 50 cm / — |
|---|---|
| Colour(s) | White, Yellow, Red, Royal blue, Navy, Black |
| Country of origin | China |
| Material composition | PVC Plastic, 90 g/m2 |
| Weight | 196 g |
| Packed Weight | 11 kg |
| Minimum Order | — |
| Number of print positions | — |
| Carton Inner Quantity | 50 |
Choose options
























Ada Raincoat
Sale price£3.58





