















21 Inch Foldable Umbrella with Wooden Handle
- Price shown is for plain stock
- Minimum order 25
- Request a Quick Quote for volume pricing or custom branding
- For non-branded items simply order online below
Or
Order without branding
You can purchase instantly without custom branding.
Shipping calculated at checkout.
Quantity required
Foldable 21 inch umbrella, 3 sections with 190T RPET pongee fabric, black plated frame and ribs with wooden handle. Manual open and closure. Self material pouch.
PRODUCT SPECIFICATION
| Dimensions (L/W/H) | 0 cm / 99 cm / 58.5 cm |
|---|---|
| Colour(s) | Black, Blue, Grey, Royal Blue, White |
| Country of origin | China |
| Material composition | Metal |
| Weight | 0.305 kg |
| Packed Weight | 11.6 kg |
| Minimum Order | 25 |
| Number of print positions | 5 |
| Carton Dimensions (L/W/H) | .29 m / .28 m / .285 m |
| Carton Inner Quantity | 12 |
Choose options
















21 Inch Foldable Umbrella with Wooden Handle
Sale price£11.64





